Apteczka pierwszej pomocy dla psów

Nigdy nie wiadomo, jakie małe (lub duże) wypadki są za rogiem. Tak jak w naszych domach i samochodach mamy apteczki pierwszej pomocy, tak i w naszych domach i w samochodach do naszego użytku, tak samo dobrze jest mieć kilka specyficznych dla psów przedmiotów pierwszej pomocy.

Bandaże i opatrunki na rany

Bandaże są zszywką do każdej apteczki pierwszej pomocy. Jeśli używasz tradycyjnych bandaży, będziesz potrzebował również taśmy medycznej/mikroporowatej. Alternatywnie, bandaże samoprzylepne (samoprzylepne) są niezwykle użyteczne i zdecydowanie warte zakupu. Gaz jest również przydatny do ochrony ran, urazów i szwów.

Wełna bawełniana

Wełna bawełniana jest przydatna do czyszczenia ran. Jeśli potrzebujesz czegoś do użycia między raną a bandażem, użyj zamiast tego gazy, ponieważ wata może być puszysta i przyklejać się do obszaru gojenia.

Termometr

Kiedy moje psy bez wyraźnego powodu wydają się być na wysypiskach lub z dala od ich karmy, zwykle zaczynam od określenia ich temperatury. Będzie to prawdopodobnie pierwsza rzecz, którą zrobi również lekarz weterynarii. Tak więc termometr cyfrowy to świetny zestaw, który możesz mieć w apteczce swojego psa. Poczucie ich ciała, uszu czy nosa nie powie Ci nic użytecznego.

Chociaż psy mogą dzielić się niektórymi z naszych środków pierwszej pomocy, nie jest higieniczne dzielenie się termometrem, zwłaszcza, że aby zmierzyć psu temperaturę, musisz umieścić termometr w jego dnie (dostępne są termometry douszne, ale mogą być drogie i mniej dokładne).

Wyczyść termometr chusteczką antyseptyczną i nasmaruj go niewielką ilością wazeliny. Włóż delikatnie termometr do dna psa, około 1-3 cali. Odczekaj 1-2 minuty, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy i delikatnie go wyjmij. Normalna temperatura dla psa nie jest taka sama jak dla ludzi. Wszystko w zakresie 37,9-39,9 stopni Celsjusza jest normalne dla psa (100,2-103,8 stopni Fahrenheita).

Galaretka naftowa

Jak wspomniano powyżej, wazelina jest przydatna jako środek smarny.

Narzędzie do usuwania kleszczy

Jeśli Twój pies dostanie kleszcza, chcesz go usunąć jak najszybciej i w jednym kawałku. Ważne jest, aby nie nakładać na kleszcza żadnej substancji, nie zgniatać go i nie pozostawiać w nim żadnych części. Zobacz Najlepszy sposób na usunięcie kleszcza psa. Zalecanym narzędziem jest Twister lub podobny gadżet. Jeden z nich trzymam w apteczce w domu, a drugi w samochodzie lub torbie na spacer.

Pinceta

Nie do usuwania kleszczy, chyba że naprawdę wiesz, co robisz, ale przydatne do usuwania wszelkich brudnych przedmiotów, użądleń, drzazg itp...

Kołnierz lub kamizelka ratunkowa

Jeżeli Twój pies ma ranę, szwy lub inny obszar, na którym nie chcesz, aby mu przeszkadzały, będziesz potrzebował czegoś w rodzaju stożka do rekonwalescencji (abażuru) lub kamizelki medycznej. Rzeczy te są specjalnie zaprojektowane, aby uniemożliwić psu dotarcie do części ciała lub przeszkadzanie w nich.

Istnieją różne rodzaje stożków lub abażurów. Prawdopodobnie Twój lekarz weterynarii dostarczy Ci tradycyjny stożek z twardego tworzywa sztucznego lub stożek wykonany z bardziej miękkiego materiału, co oznacza mniej uderzeń i niedogodności. Dostępna jest również wersja obroży do rekonwalescencji, która znajduje się wokół szyi psa, ale uważaj na to, do jakich części jego ciała pies może nadal sięgać. Obroża do rekonwalescencji psa jest również świetnym pomysłem. Są one wygodne, oddychające i mają wiele zastosowań.

Antyseptyczny

Antyseptyczne chusteczki, balsamy lub spraye są przydatne do czyszczenia ran, instrumentów itp...

Antyhistamina

Na użądlenia owadów i alergie. Ale upewnij się, że marka, której używasz jest bezpieczna dla psów. Wiele ludzkich leków przeciwhistaminowych to produkty złożone. Unikaj ich w przypadku psów, zwłaszcza tych, które zawierają środek owadobójczy. Jeśli nie jesteś pewien, poproś o radę lekarza weterynarii i dokładnie przeczytaj etykietę, aby upewnić się, że nie zawiera ona żadnych innych informacji.

Roztwór soli fizjologicznej

Doskonałe do pielęgnacji oczu, płukania oczu itp...

Jednorazowe rękawice chirurgiczne

Ta pozycja też jest dość oczywista i tania. Używam ich głównie podczas opróżniania gruczołów odbytu mojego psa, ale są one przydatne również podczas leczenia urazów, zwłaszcza jeśli Twoje ręce mogą nie być w 100% czyste lub nie chcesz się niczym zarazić.

Strzykawka (bez igły)

Przydatne do wielu rzeczy. Zawsze trzymam sterylną i szczelną plastikową strzykawkę lub trzy w apteczce mojego psa. Dobre do przemywania ran, podawania miękkiej karmy do jamy ustnej psa i wody, jeśli pies jest chory i nie pije, a Ty musisz go nawadniać.

Elektrolity

Jeżeli Twój pies jest odwodniony, dostanie do niego wody jest niezbędne, ale może również potrzebować dodatkowych elektrolitów. Często występują one w postaci proszku i dodaje się je do wody, zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu.

Pokrowce na łapki

Urazy łopatek mogą być bardziej irytujące niż cokolwiek innego. Za każdym razem, gdy Twój pies standardowo lub na spacerze, rana może się ponownie otworzyć, wydaje się, że nigdy się nie zagoi, a pies może się tym martwić i zostawić niewielkie plamy krwi wokół Twojego domu. Pokrycie łap może być użyte do tymczasowego zabezpieczenia urazów łap.

Nożyczki zakrzywione/skrzywione

Bezpieczniejsze niż zwykłe nożyczki i mogą być używane do obcinania włosów z urazów, bezpiecznego usuwania bandaży itp...

Kieszonkowa latarka

Małe, kieszonkowe latarki mogą być naprawdę przydatne, jeśli nie masz odpowiedniego oświetlenia na miejscu zdarzenia lub aby pomóc Ci zajrzeć do rany lub dokonać inspekcji. Pamiętaj jednak, aby nie świecić jej w oczy psa.

Kaganiec

Może Ci się wydawać, że Twój pies nigdy Cię nie złamie ani nie ugryzie, ale każdy pies cierpiący z powodu bólu może być nieprzewidywalny. Jeżeli robisz coś, co mogłoby go zranić lub zaniepokoić, najlepiej najpierw połóż na nim kaganiec. Lepiej być bezpiecznym niż przepraszać. Dobrze dopasowany kaganiec, zaprojektowany specjalnie w tym celu, może sprawić, że oboje poczujecie się bezpieczniej.

Koc foliowy

Jeżeli Twój pies jest w szoku lub z innych powodów jego temperatura spada, koc foliowy może pomóc mu utrzymać ciepło ciała.

Inne przydatne wskazówki

Przykleić dane kontaktowe weterynarza i numer telefonu poza godzinami pracy lub weterynarza dyżurnego do pokrywy apteczki, aby były przydatne w razie potrzeby.

Sól kuchenna jest tak przydatna. Rozpuszczona w przegotowanej, schłodzonej wodzie, doskonale nadaje się do czyszczenia ran i zwalczania infekcji. Znajdzie się ona i tak w Twoich szafkach kuchennych, ale tylko dlatego, że nie trzymasz jej w apteczce, nie zapomnij o tym małym cudotwórcy.

Pakowane zestawy pierwszej pomocy dla zwierząt domowych

To wszystko, czego potrzebujesz, ale jeśli nie chcesz zaczynać od zera, możesz kupić gotowe zestawy pierwszej pomocy dla zwierząt, które zawierają większość z tych niezbędnych rzeczy.

Mam nadzieję, że to było użyteczne.

Autor