Jak żyć ze zwierzętami domowymi, gdy masz alergię

Nie ma nic lepszego niż więź między zwierzęciem a właścicielem, dlaczego więc alergie mają temu przeszkadzać. Niektórzy z nas mają rodziców lub dzieci, które mogą mieć alergię na zwierzęta domowe, której ty nie masz. 

Możliwe, że to ty masz alergię, ale po prostu nie chcesz sobie poradzić z tym, że nie masz futrzanego dziecka. Nie wąchaj już. Poniżej znajduje się kilka rzeczy, które możesz wypróbować w domu, aby pomóc utrzymać alergię w ryzach. 

Zrozumieć swoje alergie
Najlepszym sposobem na zrozumienie swojej alergii jest wykonanie testu alergicznego u miejscowego lekarza alergizującego. Badania te pokażą Ci, czy masz alergię na psy, koty, pleśń, pyłki, drzewa, trawę i różne pokarmy. Powiedz, że więcej kichasz wokół swojego psa. To może wcale nie być pies, ale pyłek z drzewa na twoim podwórku.

Jeśli badanie wykaże, że Ty lub ktoś inny jest uczulony na Twoje zwierzę, ważne jest, aby wiedzieć, co powoduje reakcję alergiczną na nie. Istnieją alergeny (które wywołują objawy alergiczne) w ślinie i gruczołach skórnych, które przylegają do suchej skóry zwierzęcia. Inaczej nazywane sierścią i sierścią. Sierść i sierść przyklejają się do ścian, dywanów i odzieży.

Objawy alergiczne mogą się zmieniać z jednej osoby na drugą. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć swoje objawy alergii i sposób ich leczenia w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej. Typowe reakcje alergiczne to łagodne wąchanie, kichanie oraz łzawienie lub podrażnienie oczu. Bardziej skrajne objawy to wysypka, pokrzywka, duszność i zagrażające życiu ataki astmy.

Te reakcje alergiczne mogą się nasilić, jeśli przypadkowo zostaniesz narażony na inne rzeczy, na które jesteś uczulony, takie jak kurz, pleśń, pyłki, a nawet dym papierosowy. Jeśli masz poważniejsze alergie, bardzo ważne jest, abyś zawsze nosił przy sobie Benadryl, inhalatory i EpiPen.

Inny sposób, w jaki ludzie mogą być uczuleni na zwierzęta, może zależeć zarówno od konkretnej osoby, jak i od rodzaju zwierzęcia. Osoba z alergią na zwierzęta może mniej reagować na psy z miękką, stale rosnącą sierścią, lub jeden konkretny kot lub pies może powodować większą lub mniejszą reakcję alergiczną niż inne zwierzę tej samej rasy. Na przykład, mój ojczym jest uczulony na psy długowłose, ale nie ma nic przeciwko psom krótkowłosym.

Możesz usłyszeć twierdzenia o rasach psów i kotów, które są niealergiczne (nie powodują reakcji alergicznej) lub koty i psy, które są hipoalergiczne (powodują mniej reakcji alergicznej). Jednak nawet rasy bezwłose mogą powodować poważną reakcję alergiczną. Zależy ona po prostu od osoby i od tego, jak reaguje jej organizm.

szczeniak IQ sprytny obroża dla psów na zatrzaski
Pup IQ Smart Snap Dog Collarlar
$12.99

Mały
Jak zmniejszyć swoje objawy
Jeśli ty lub jeden z członków twojej rodziny ma zagrażające życiu objawy, niewiele możesz zrobić, aby zmniejszyć ich objawy i najlepiej byłoby, gdybyś znalazł nowy dom dla tego zwierzęcia.

Jeśli jednak objawy są łagodne, to istnieją proste sposoby na zmniejszenie ilości alergenów w pomieszczeniach zamkniętych, dzięki czemu Ty i Twoje zwierzę będziecie mogli wygodniej żyć razem.

1. Używać środków czyszczących powietrze HEPA
Filtry te pomagają oczyścić i oczyścić powietrze z wszelkiego rodzaju sierści i kurzu. Ponadto, spróbuj powstrzymać się od sierści, która mogłaby pochłonąć meble i zasłony. Zamiast kupować kanapę lub krzesło z materiału, spróbuj skórzanego, który jest łatwy do zakurzenia. Również odkurzanie często jest bardzo pomocne, gdy próbujesz kontrolować sierść i pył zwierzęcy w swoim domu.

2. Kąpiel pupila w cotygodniowej bazie
Pomaga to zredukować liczbę martwych komórek skóry i sierści sierści. Uważaj jednak, aby nie myć psa za dużo, ponieważ może to uszkodzić i wysuszyć jego skórę. Znajdź dobry szampon dla psa, który będzie dobry dla jego skóry. Niektóre psy mogą mieć alergie skórne, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem weterynarii lub specjalistą ds. pielęgnacji zwierząt, aby uzyskać szampon, który będzie dobry dla Twojego pupila. 3.

3. Stwórzcie "Strefę wolną od alergii"
Najprawdopodobniej będzie to sypialnia osoby uczulonej, a może nawet piwnica lub obszar na górze. W tym obszarze, zwierzak nie będzie mógł wejść do pokoju, powinieneś mieć oczyszczacz powietrza w pokoju i upewnić się, że często odkurza i kurzy przestrzeń.

4. Upewnij się, że wiesz, na co masz alergię
Jeśli pójdziesz do lekarza alergika, poproś go specjalnie o przebadanie cię na obecność sierści zwierzęcej, aby upewnić się, że wiesz, co jest przyczyną twoich reakcji. Często, jeśli masz alergię na jedną rzecz, masz również alergię na wiele innych rzeczy. Ważne jest, aby pozbyć się wszystkich możliwych alergenów w twoim otoczeniu, kiedy już wiesz, na co jesteś uczulony.

5. Spróbuj leczyć swoje alergie
Chociaż Benadryl może pomóc, to sprawia, że ludzie śpią. Spróbuj znaleźć inne alternatywy, takie jak Zyrtec lub Flonaza, które mogą pomóc z alergią. Spraye do nosa, leczenie dróg oddechowych i leki przeciwhistaminowe mogą pomóc w radzeniu sobie z powszechnymi objawami alergii. Upewnij się, że znalazłeś lekarza alergizującego, który zrozumie Twoje zobowiązanie do przebywania ze zwierzęciem.

Dla mnie osobiście, jestem uczulony na psy. Sprawiają, że moja astma działa. Zrobiłam jednak badania na psy hipoalergiczne i codziennie biorę leki przeciwbólowe i oddechowe i to tak, jakbym w ogóle nie była uczulona.

Ogólnie rzecz biorąc, dobre sprzątanie domu, zabiegi i stworzenie "Strefy wolnej od alergii" powinno pomóc w rozwiązywaniu wszelkich problemów związanych z alergią. Istnieje kilku miłośników zwierząt, którzy radzą sobie z alergią i nadal żyją szczęśliwie ze swoimi zwierzętami domowymi.

 

Autor