Jak sprowadzić nowego psa do domu z dziećmi

Ponieważ w domu przebywa więcej osób niż kiedykolwiek, wielu z nich decyduje się na sprowadzenie do domu nowych futrzastych członków rodziny. Często zdarza się, że w tych domach przebywają dzieci w różnym wieku.

Choć może to być wspaniałe zarówno dla dzieci jak i dla psa, są pewne ważne rzeczy, o których należy pamiętać, aby doprowadzić do zdrowego i dobrze prosperującego środowiska domowego.

Wprowadzenia
Wprowadzenie nowego psa do swojej nowej rodziny i otoczenia może przebiegać zarówno płynnie, jak i nie tak płynnie. Wprowadzenie pomiędzy dziećmi i psami jest prawdopodobnie najważniejsze, ponieważ dzieci będą tam najbardziej i wokół psa najbardziej.

To jest związek, który musi rozkwitnąć z get-go. Jeśli chodzi o wprowadzenie, to jest to podobne do wprowadzenia psa do nowego środowiska bez dzieci.

Ważne jest, aby być cierpliwym i powolnym w procesie wprowadzania. Jeśli masz w domu wiele dzieci, zastanów się nad wprowadzeniem ich do psa, lub wprowadzeniem psa do nich pojedynczo.

Dzięki temu pies ma bardziej relaksującą i komfortową przestrzeń, ponieważ może czuć zapach i nabrać zaufania do jednej osoby na raz, a nie być przytłoczony przez więcej niż jedną nową twarz i nowy zapach na raz.

Jeśli jesteś w stanie, zaleca się trzymanie nowego psa na smyczy w tym czasie wprowadzającym. Ważne jest, abyś miał możliwość opanowania sytuacji, jeśli sprawy potoczą się na południe.

Uczyć małe dzieci prawidłowej etykiety psa
Wprowadzanie dzieci do psa nie różni się wiele od wprowadzania psa do innego psa. Pierwszą rzeczą do zaszczepienia jest to, aby pies mógł najpierw wyprowadzić dziecko na spacer, a nie dziecko na spacer do psa. Upewnij się, że pies ma wystarczająco dużo miejsca, aby iść w swoim własnym tempie.

Następnie należy pozwolić psu powąchać dziecko, zanim dojdzie do kontaktu. Niech dziecko wyciągnie rękę z palcami zwiniętymi przed psem, uważając, aby nie wcisnąć ręki w twarz szczeniaka.

Następnie upewnij się, że dzieci wiedzą jak spokojnie i delikatnie pogłaskać psa. Kiedy już pies poczuje się komfortowo z zapachem, mogą go delikatnie pogłaskać. Upewnij się, że pokażesz dzieciom, jakie to delikatne zwierzę, ponieważ często dzieci mogą być zbyt szorstkie i denerwować psa.

Ostatnią ważną rzeczą do zapamiętania jest to, aby dziecko lub dzieci zachowały spokój. Zdobycie nowego psa to bardzo ekscytująca rzecz, ale jeśli dzieci są zbyt agresywne, może to zaszkodzić ich bezpośredniemu zaufaniu i ich relacjom z nowym środowiskiem.

Dodatkowe kwestie do rozważenia
Choć pierwsze wprowadzenie może się udać, ważne jest, aby zachować czujność. Upewnij się, że dzieci w domu wiedzą, aby dać nowemu psu dużo miejsca i pozwolić mu przychodzić do nich, kiedy tylko zechce, ponieważ zwiększy to jego zaufanie.

Unikaj głośnych dźwięków i nagłych ruchów z nowym psem. Pozwól im pozostać bezpiecznymi i spokojnymi w ich nowym środowisku. Innym ważnym punktem, który należy zaszczepić dzieciom z nowym psem jest to, aby nie przerywać psu podczas jedzenia lub snu, jest to szczególnie ważne w przypadku nowego psa, który jeszcze nie czuje się komfortowo w swoim otoczeniu.

Wiele psów z przerwami w którymkolwiek z tych okresów może interpretować to jako zagrożenie i może warczeć, szczekać lub gryźć. Unikaj tego, upewniając się, że dzieci w domu wiedzą, że kiedy pies je lub śpi, nie powinny się do niego zbliżać ani mu przerywać.

Najważniejsze jest, aby nigdy nie zostawiać dzieci i zwierzęcia domowego, zwłaszcza nowego psa, razem bez nadzoru. Jest to zarówno dla bezpieczeństwa Twojego dziecka, jak i psa. Ostatecznie możecie zostawić je razem, ale przez pierwszy dobry moment posiadania nowego psa należy zachować czujność, aby upewnić się, że nie pojawią się żadne problemy.

Pamiętaj, że starasz się budować zaufanie między swoją rodziną a nowym futrzastym przyjacielem. Zwróć uwagę na ekspresję ogona i sylwetki psa Konieczna jest umiejętność czytania wypowiedzi nowego psa. Psy wyrażają to, co czują przez swój ogon, uszy i ciało.

Pies ze sztywnym ogonem, odciągniętymi uszami i wystającym futrem to pies, który nie jest zainteresowany podchodzeniem do niego. Naucz dzieci znaków, jak czytać psa, bo to pomoże Ci z nowym szczeniakiem, a także z psami, które spotkają w przyszłości.

--

Te wskazówki pomogą Ci stworzyć dla Ciebie sukces i kochający kwitnący związek z Twoimi dziećmi i Twoim nowo adoptowanym najlepszym przyjacielem. Stosując się do tych wskazówek, relacja Twojej rodziny z psem będzie rozwijać się od samego początku.

Zachowaj spokój z nowym psem i naucz go prawidłowej psiej etykiety, która pozwoli na nawiązanie pełnej zaufania relacji, na początek. Naucz dzieci, jak prawidłowo pogłaskać psa, jak prawidłowo przedstawić się psu, jak odczytywać wyraz jego ogona i ciała. Jak w przypadku większości rzeczy w życiu, nie należy pozostawiać dzieci bez opieki z psem, zwłaszcza gdy jest to nowy pies w rodzinie.

Zwróć uwagę na interakcję między psem a dzieckiem i w razie potrzeby wejdź do środka.

 

Autor