Top 5 Najmniej Aktywnych Ras Psów

Badając nowego psa, natkniesz się na niezliczone rasy. Wygląda na to, że są tam temperamenty dla wszystkich typów właścicieli psów. Oto 5 najmniej aktywnych ras psów, które mogą być najbardziej odpowiednie dla tych, którzy prowadzą spokojny tryb życia!

Baset Hound
Psy basebetowe są właściwie hodowane na psy myśliwskie. Ich nosy są niezwykle silne, a kiedy nabiorą zapachu, zobaczysz je w ich najbardziej aktywnym stanie. Psy basetowe mają tendencję do krótkotrwałych wybuchów instynktownej energii. Kiedy już zejdą z drogi, są w rzeczywistości dość leniwe.

Dysplazja biodrowa i łokciowa są częstymi problemami u psów rasy Basset. Zapobiegaj temu, ograniczając swoją aktywność do grania w gry interaktywne i robienia im swobodnych spacerów. Potrzebują one codziennych ćwiczeń, ale jeśli szukasz partnera do joggingu, pies Basset może nie być dla Ciebie!

Psy basetowe dobrze radzą sobie również z psychiczną stymulacją. Mają skłonność do bycia destrukcyjnymi, kiedy się nudzą, więc upewnij się, że angażujesz się z nimi każdego dnia. Są one również podatne na otyłość, więc chociaż są mniej aktywne niż niektóre psy, to jednak codziennie będą potrzebowały spaceru!

Havanese
W ciągu dnia Hawańczycy dostaną krótkie wybuchy energii. Raz dziennie korzystają z przyjemnego spaceru lub interaktywnej zabawy. Wykonanie obu tych czynności zapewni miłe zmęczenie szczeniaka na koniec dnia.

Trening Havanese to świetny sposób na ich zmęczenie. Zaleca się ćwiczenia psychiczne dla tych psów, ponieważ są one bardzo wytrenowane i bardzo inteligentne. Świetnie nadają się również do treningu luźnego smyczy.

Havanese to wspaniałe psy do mieszkania. Łatwo się męczą i wolą się przytulać z właścicielem na kanapie. Dobrze radzą sobie również z tymi, którzy mają napięty harmonogram pracy.

Wielkość Twojego Havanese będzie miała wpływ na to, ile wysiłku potrzebują. Rasa występuje w różnych rozmiarach, a im mniejszy pies, tym mniej aktywności będzie mu potrzebny. Upewnij się, że uważasz na oznaki zmęczenia podczas zabawy, ponieważ mogą one przesadzić.

Buldog angielski
Patrząc na angielskiego buldoga powiesz, że nie jest zbudowany do intensywnych ćwiczeń. Ze swoimi krótkimi nosami i nogami oraz cięższymi ciałami nie są dobrze przystosowane do miejsc o cieplejszym klimacie. Z łatwością przegrzewają się i z trudem regulują temperaturę ciała.

Angielskie buldogi nie potrzebują długich spacerów. Lepiej poradzą sobie z krótkimi, chłodnymi, wietrznymi spacerami i interaktywną zabawą. Są energiczne i inteligentne, ale brakuje im wytrwałości. To czyni z nich świetnych kandydatów do gier logicznych i ćwiczeń treningowych w pomieszczeniach.

Ze względu na swoją budowę, buldogi angielskie są podatne na otyłość. Otyłość może prowadzić do wielu innych problemów zdrowotnych, dlatego bardzo ważne jest, aby utrzymywać swojego angielskiego buldoga na właściwej diecie. Upewnij się, że skonsultujesz się z lekarzem weterynarii na temat idealnej wagi i harmonogramu karmienia. Ich diety mogą różnić się od wielu innych ras ze względu na ich ograniczenia w ćwiczeniach wytrzymałościowych i rodzaju ciała.

Innym fizycznym ograniczeniem, które można zauważyć w przypadku angielskiego buldoga, jest pływanie. Ich krótkie nogi i ciężkie klatki piersiowe zwykle utrudniają pływanie. Upewnij się, że bardzo uważnie obserwujesz swojego psa, gdy znajduje się w pobliżu zbiornika wody. Najlepiej jest unikać zabierania go w miejsca z głęboką, ruchomą wodą, takie jak rzeki i oceany. Mogą lubić wylegiwać się w basenie dla kotów, ale to więcej niż pływanie.

Wielki Duńczyk
Great Danes to jedna z największych ras psów, jakie istnieją. Ze względu na swoje rozmiary są one podatne na problemy zdrowotne, takie jak dysplazja stawów biodrowych. Przepracowanie ich przy zbyt dużym wysiłku fizycznym może pogorszyć te problemy zdrowotne.

Pierwotnie hodowane na potrzeby polowań, Duńczycy Great Danes mają pewien popęd ofiarny, zwłaszcza jako młode psy. Jednak gdy są starsze, wolą wylegiwać się u swoich właścicieli niż gonić wiewiórki na podwórku.

W zależności od wieku, Wielcy Duńczycy będą potrzebowali około 30 do 60 minut ćwiczeń każdego dnia. Jako szczeniaki, mogą potrzebować trochę więcej. Szczenięta Great Danes rosną w bardzo drastycznym tempie, więc ważne jest, aby nie przepracować ich. Szczenięta będą dobrze radzić sobie na spacerach i ćwiczeniach umysłowych. Nie pozwól im zbytnio biegać i szorstki dom. Nie zaleca się wykonywania dużych ćwiczeń udarowych. Wraz z wiekiem, ich potrzeby wysiłkowe drastycznie spadną. Jako dorośli, Wielcy Duńczycy będą dobrze radzić sobie z miłymi, swobodnymi spacerami każdego dnia.

Trening Twojego Wielkiego Duńczyka przyniesie duże korzyści wam obu. Są bardzo inteligentni i staną się niszczycielscy, jeśli nie będą wystarczająco dużo ćwiczyć umysłowo. Mogą również z łatwością zatrzymać Cię, jeśli ich popęd zdobyczy nie jest utrzymywany w ryzach. Wielcy Duńczycy dobrze radzą sobie z zabawkami z puzzlami i ćwiczeniami treningowymi, które sprawiają im problemy.

Chow Chow
Chow Chows są łatwe do zauważenia dzięki fioletowym językom i puszystym płaszczom z lwiej skóry. Z powodu tych gęstych płaszczy zwykle nie radzą sobie dobrze w upale. Pamiętaj, aby nie przepracować Chow Chow w ciepłą pogodę.

Mieszkanie w domu z podwórkiem będzie lepiej pasowało do Chow Chow niż do życia w mieszkaniu, chociaż mogą sobie poradzić z każdym z nich. Lubią mieć trochę przestrzeni do swobodnego poruszania się. Bez względu na to, czy mają podwórko, czy nie, Chow Chows poradzi sobie z kilkoma krótkimi spacerami, czy też jednym długim spacerem każdego dnia.

Starsi właściciele zwierząt domowych mogą preferować rasę taką jak Chow Chow. Choć potrzebują codziennego wysiłku fizycznego, nie potrzebują wiele. Trening Chow Chow może być zabawny i satysfakcjonujący. Zmęczy ich to i da właścicielom psów zabawny sposób na nawiązanie więzi z ich Chow Chow.

Przy tak grubej warstwie, Chow Chows radzi sobie lepiej w chłodniejszym klimacie. Jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, będziesz mógł chodzić po nich i spędzać z nimi więcej czasu na zewnątrz. Jeśli mieszkasz w gorącym miejscu, może być lepiej w środku i wolisz spędzać z nimi więcej czasu. Wolą spokojny dom z dużą ilością czasu na przytulanie.

Maltańczyk
Pies maltański jest świetnym psem krytym. Jest żywy i zabawny, ale nie lubi być brudny. Dzięki temu nie interesują się zajęciami na świeżym powietrzu, które można by uznać za niechlujne.

Starsi właściciele zwierząt domowych mogą cieszyć się maltańskim temperamentem. Lubią uczyć się nowych sztuczek i grać w interaktywne gry. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że ich potrzeby w zakresie pielęgnacji są po wyższej stronie. Mają długie płaszcze, które wymagają regularnego szczotkowania.

Kiedy już Maltańczyk będzie miał swoją zabawę, będzie wolał spokojny, cichy dom. Lubią przytulać się na kanapie z właścicielami i są świetne dla osób, które nie są w stanie prowadzić aktywnego trybu życia.

Wszystkie rasy psów potrzebują regularnego wysiłku fizycznego, aby utrzymać je w zdrowiu. Jednak niektóre psy lepiej radzą sobie z łagodną aktywnością. Ludzie, którzy mieszkają w mieszkaniach lub ci, którzy mają napięty harmonogram pracy, mogą znaleźć świetnego towarzysza w jednej z tych ras!

 

Autor