Domowe rozrywki dla psów

 

Po co grać w gry w domu, a nie na zewnątrz?
Istnieje wiele powodów, dla których gry w pomieszczeniach zamkniętych mogą być lepszym i bezpieczniejszym wyborem niż wyjście na spacer, włóczęga na podwórku lub udanie się do parku dla psów. Niektóre z powodów, dla których warto pamiętać o zabawie z psem w domu, są następujące:

COVID-19, mimo że jest nowością do 2020 roku, jest doskonałym powodem, aby utrzymać zabawę w domu. Ta globalna pandemia dotknęła zarówno ludzi jak i zwierzęta. Chociaż wciąż codziennie dowiadujemy się o tym wirusie, wiemy, że może on powodować choroby u naszych psów, a w rzadkich przypadkach prowadzić do śmierci.
Deszcz może zakończyć aktywność na świeżym powietrzu na cały dzień, ale pies nadal potrzebuje ćwiczeń, więc gry w domu są następną najlepszą rzeczą. I choć odrobina deszczu to nic wielkiego, najbezpieczniej jest pozostać w domu podczas burzy z piorunami. Nawet psy, które nie mają regularnie problemów z grzmotami, podczas burzy mogą stać się przerażone na zewnątrz.
Jeszcze bardziej niebezpieczny od deszczu jest ekstremalny upał, który może doprowadzić do tego, że psy nie będą mogły bawić się na dworze bez ryzyka udaru cieplnego i uszkodzenia poduszek nóg.
Zimna pogoda może również uniemożliwić zabawę na zewnątrz, szczególnie w przypadku gorzkiego zimna, gdy istnieje niebezpieczeństwo odmrożenia wskutek spędzenia zbyt wiele czasu na zewnątrz. Ponadto chodzenie w zimie bez butów może uszkodzić łapy psa, zwłaszcza od środków chemicznych, które topią lód.
Indywidualne gry dla psów
Ukryty skarb - Ta gra angażuje zmysł węchu i mózgu Twojego psa. Gra jest łatwa do skonfigurowania i można w nią grać na kilka różnych sposobów.

Po pierwsze, można ukryć smakołyki na poziomie psa w całym domu. Pamiętaj, że musi być on łatwo dostępny dla Twojego psa. Dodatkowo, nie chcesz uczyć złych nawyków, takich jak kontrurfing, więc trzymaj smakołyki na poziomie oczu lub poniżej.
Kiedy już wszystkie smakołyki zostaną ukryte, powiedz im, żeby je znaleźli! Jeżeli Twój pies bawi się po raz pierwszy, to po wydaniu mu polecenia, zaprowadź go w okolice smakołyków. Powtarzaj komendę, a kiedy znajdą smakołyk, chwal go i powtarzaj proces, aż zacznie coś wymyślać.  
Bardziej interaktywnym sposobem na grę jest użycie metody gry w skorupki. Gra w muszelki to także świetny sposób na wprowadzenie psa w grę z ukrytym skarbem, ponieważ pomaga nauczyć go polecenia "Znajdź go". Gra przypomina to, co widzisz na deptaku, używaj plastikowych kubków lub małych miseczek, aby ukryć smakołyk, gdy pies go obserwuje, a następnie wymieszaj pojemniki i pozwól mu go znaleźć.
Chociaż obie metody działają dobrze, pierwsza gra, w której chowasz rzeczy w całym domu, zmęczy Twojego szczeniaka, ponieważ wymaga większej aktywności fizycznej, a psy zazwyczaj są bardzo podekscytowane podczas zabawy.

Ważne jest jednak, aby zakończyć grę komendą i przekierowaniem, aby pies nie przeszukiwał domu w poszukiwaniu nieistniejących smakołyków. Pozwalając psu myśleć, że smakołyk jest nadal w pobliżu, gdy nie ma go w domu, nie może powodować destrukcyjnych zachowań, ponieważ staje się bardziej szalony i sfrustrowany podczas poszukiwań.

Ukryj się i poszukaj
Jest to świetna gra, ale może wymagać dwóch osób: jednej do przytrzymania psa, a drugiej do ukrycia. Ukrywanie się i poszukiwanie angażuje mózg, zmysł węchu, słuchu i daje im odrobinę ruchu. Dodatkowo, chowanie się może odwrócić uwagę psa od dźwięków, takich jak burze z piorunami czy fajerwerki, które mogą wywołać strach lub niepokój.

Niech jedna osoba potrzyma psa, chyba że Twój szczeniak ma niezawodne polecenie pobytu. Następnie schowaj się, zawołaj psa i każ im polować na ciebie. 
Jak tylko pies znajdzie, pochwal go, a nawet daj mu poczęstunek. Następnie rozpocznij grę od nowa i schowaj się ponownie.  
Innym wspaniałym aspektem zabawy w chowanego jest to, że jest to doskonały sposób na wzmocnienie umiejętności zapamiętywania psa.

Szkolenie z klikerem
Niezależnie od tego, czy używasz klikacza, czy nie, jest to świetny sposób na zaangażowanie umysłu psa. Psy uwielbiają tę grę treningową, ponieważ łączy ona w sobie smakołyki i spędzanie czasu z Tobą. A nawet najlepiej zachowujące się psy mogą nadal czerpać korzyści z nauki nowych sztuczek lub po prostu szczotkować stare. Zabawa szkoleniowa pomaga utrzymać psa w skupieniu i stymuluje jego mózg, a ponadto jest doskonałym sposobem na zmęczenie psa.

Do wielkich zachowań posłuszeństwa, nad którymi można pracować wewnątrz, należą między innymi:

Fala
Grając w grę treningową, będziesz chciał mieć do dyspozycji malutkie smakołyki treningowe i klikacz, jeśli go używasz.  

Kurs z przeszkodami
Chociaż może to zabrzmieć szalenie, jeśli masz mniejszy dom, są one łatwe i zabawne w ustawieniu i nie potrzebujesz tony pokoju.  Będziesz jednak potrzebował kilku przysmaków, przeszkód, które mogą być przedmiotami domowymi, takimi jak meble, aby stworzyć swój kurs.  Ale jeśli chcesz, zawsze możesz zainwestować w domowy zestaw, większość z nich to poniżej 75 dolarów. 

Co będzie potrzebne, aby stworzyć tor przeszkód:

  • Kanapa lub otomana, jeśli pies jest dozwolony na meblach, na górę.  Jeśli masz K9 Klimb, który idealnie nadaje się do tego ćwiczenia.
  • Coś małego i elastycznego dla Twoich psów do skakania lub stawiania wysokich stąpnięć, na przykład ułożone w stosy książki lub krzesło z boku.
  • Tekturowe pudełko, przez które pies może się czołgać lub prześcieradło nad dwoma krzesłami, aby utworzyć tunel.
  • Możesz również utworzyć skok psa z popularnych artykułów gospodarstwa domowego, kliknij tutaj, aby zobaczyć skok psa "Zrób to sam".

Gry dla psów, deszcz lub blask
Zawsze dobrze jest mieć pod ręką rzeczy do gier w pomieszczeniach dla psów, na wypadek gdyby pogoda lub bieżące wydarzenia sprawiły, że zostaniesz w domu.  I spójrzmy prawdzie w oczy, w niektóre dni możesz po prostu nie mieć ochoty wychodzić. Prawdę mówiąc, większość psów nie dba o to, czy bawisz się w domu czy na dworze tak długo, jak długo mają ochotę spędzać z Tobą czas.

 

Autor