Psy to nasi wielcy przyjaciele, z którymi spędzamy wiele czasu. Wydaje się, że każdy kto zdecyduje się wybrać dla siebie psa na pewno będzie szukał takiego, który będzie mu się podobał a jednocześnie będzie również pełnił swoje zadania praktyczne, jeśli o takowych również chcemy mówić. W tym momencie mamy wiele ciekawych propozycji, jednak my chcemy Was przekonać do tego, że doskonałym wyborem będzie zawsze owczarek belgijski. To przykład wyjątkowych piesków, z których będziecie rzeczywiście zadowoleni. Chcemy Was przekonać, że to właśnie ta rasa, która będzie w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagającego hodowcę. Nasz serwis belgi.com.pl gwarantuje, że to wyjątkowe psy, które zostaną pokochane nawet przez te osoby, które do tej pory nie chciały mieć psa.

Wyjątkowy psy dla wymagającego hodowcy

Prawdziwy belg to prawdziwy pies pasterski z wyjątkowymi instynktami terytorialnymi. Trzeba pamiętać, że owczarek belgijski mimo pokaźnej budowy będzie takim psem, który jest raczej podejrzliwy w stosunku do różnorakich nowych doznań, jakie mogą go dotyczyć. Co się z tym wiąże musi się w jakieś mierze przygotować do tego wyjątkowego życia, które będzie go czekać. Trzeba pamiętać, że wiele powie nam mimika owczarków, które swoim zachowaniem pokażą nam co o danej sytuacji myślą, jak się czują. To psy, które tam naprawdę mają ogromną inteligencje i to właśnie będzie je wyróżniać spośród innych psów. Dzięki temu będzie bardzo sprawnie reagował dosłownie na każdą pojawiającą się komendę, dzięki temu rzeczywiście będziemy w stanie zrobić z nim wszystko, nauczyć go bardzo wiele. Dzięki swojej inteligencji wielokrotnie nas zaskoczy, ponieważ będzie tak naprawdę niektóre nasze komendy nawet wyprzedzał.
2

Owczarek belgijski – pies o wielu twarzach

Owczarek to pies o wyjątkowej sprawności, dzięki czemu będzie w stanie szybko na różne sytuacje reagować. Jest nieco sprawniejszy niż jego niemiecki brat ze względu na lżejszą budowę. Do tego jest to pies, który będzie w stanie przywiązać się do kogoś. Ale nie można zapominać o tym, że wobec obcych pies będzie bardzo czujny, wręcz nieufny, ale dzięki temu możemy oczekiwać, że stworzy u nas pewną dozę bezpieczeństwa na naszym podwórku. Prawdziwy belg będzie w stanie w jednej chwili zmienić swoją postawę, jeśli zobaczy że pojawia się ktoś zupełnie nowy, nieznany. Jeśli tak się stanie w jednej chwili pojawi się u naszego owczarka wyjątkową czujną i napiętą pozą.
Nie można jednak nie zauważyć, że typowy owczarek belgijski to pies, który ma swoje zachowania pasterskie i dlatego będzie poruszał się po okręgu, jest czujnym, ale lubi również odpowiednią ilość miejsca. Dzięki temu pies czuje się w jakieś mierze wolny, będzie rzeczywiście zadowolony z tych warunków jakie dostaje. Jeśli przyzwyczajmy pieska do naszej obecności możemy być pewni, że będzie przy nas wiernym towarzyszem i dlatego będziemy zadowoleni z tego, że mamy doskonałego towarzysza. Warto również owczarka przyzwyczaić do tego, że będzie podróżował samochodem, ponieważ dzięki temu rzeczywiście będzie gotowy do takich podróży. Jeśli jednak nie będziemy go mogli przyzwyczaić wcześniej to może się bardzo szybko okazać, że nie będzie chciał do psa wsiadać.
Charakter owczarka belgijskiego jest rzeczywiście wyjątkowy, pies ma wiele twarzy i nie da się go jednoznacznie określić. To nasz wierny towarzysz, ale tylko i wyłącznie, gdy pies będzie z nami od szczeniaka. Wtedy będziemy w stanie go do siebie przyzwyczaić i można oczekiwać, że pies będzie w stanie się do nas przywiązać, będzie nauczony pewnych zachowań. Dlatego zachęcamy do tego, by postawić na hodowlę od szczeniaka. Wtedy tak naprawdę mamy wpływ na to jakim towarzyszem będzie nasz owczarek belgijski jakie będzie miał zachowania.