Najmądrzejsze Psy świata - Ranking

Jakie są najmądrzejsze rasy psów na świecie? W rankingu uwzględnione zostały tylko psy rodowodowe, bo one uznawane są za rasowe.

Najmądrzejsze psy świata – top 10

1. Owczarek niemiecki długowłosy – to najpopularniejsza rasa psów na całym świecie. Doskonale odnajdują się w niemal każdym otoczeniu. Są silne i inteligentne zarazem, a przy okazji posłuszne oraz uległe wobec swojego właściciela. Dlatego owczarki niemieckie uznawane są za idealne psy policyjne, wojskowe czy stróżujące. Szybko się uczą i dobrze radzą sobie z dziećmi. Szybko przywiązują się do człowieka, z którym chętnie współpracują. Lubią dużą ilość ruchu i przebiegają wiele kilometrów dziennie.

2. Labrador – to psy, które potrzebują dużo ruchu. Labradory są psami myśliwskimi, które świetnie pływają aportują i są bardzo posłuszne. Lubią się także bawić z innymi psami oraz z dziećmi, do których mają sporą cierpliwość. Są inteligentne, wierne i kontaktowe. Lubią kontakt z ludźmi i nadają się na przewodniki.

3. Border Collie (owczarek szkocki długowłosy)- to najmądrzejsze psy, które są łatwe do wytresowania. Są psami pasterskimi, które potrzebują dużej ilości ruchu. Pozostają przy tym bardzo towarzyskie. Posłusznie wykonują polecenia i kochają kontakt z ludźmi. Są łagodne i szybko przywiązują się do dzieci. Nie przepadają za samotnością.

4. Seter irlandzki –to pies rodzinny, tolerancyjni i łagodny, który dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami. Wymagają jednak silnej ręki i sporej ilości nagród. Niezbyt dobrze tolerują natomiast tary.

5. Pudel - porośnięty nieuczulającymi włosami pudel kocha zabawę z dziećmi. To pies towarzyski i bardzo oddany, a przy tym aktywny i cierpliwy. Szybko daje się szkolić i łatwo uczy się wykonywania poleceń. Wymaga jednak regularnego strzyżenia oraz pielęgnacji sierści.

Cechy buldoga francuskiego

6. Buldog francuski – pies bezkonfliktowy, cichy i łatwy w pielęgnacji. To świetna rasa psów w przypadku małych mieszkań, w których mieszkają dzieci. Buldogi francuskie lubią zabawy i pieszczoty. Spędzają chętnie czas z człowiekiem.

7. Cocker spaniel - to psy wesołe i pełne energii do zabawy. Lubią kiedy poświęca się im uwagę i oczekują czœstych spacerów. Kiedy mogą się wybiegać czy popływać są najszczęśliwsze. Nie sprawiają większych problemów w domu.

8. Beagle – to łagodne psy miejskie, które mają bardzo towarzyskie usposobienie. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Są cierpliwe i bezkonfliktowe. Jednocześnie jednak wymagają dość dużej ilości ruchu na świeżym powietrzu. Są aktywne i kochają spędzać czas w terenie.

9. Bulterier – to psy bardzo przyjazne dzieciom, które kochają wspólne zabawy. Nie potrzebują dużej ilości spacerów czy biegania na zewnątrz.

10. West Higland White Terriera – to psy niewielkich rozmiarów, bardzo przyjazne i rodzinne. Są chętne do zabawy i bardzo oddane. Chętnie słuchają i czują się dobrze nawet w niewielkich mieszkaniach.

Podsumowanie

Okazuje się, że najpopularniejsze rasy pasów na świecie są także i najinteligentniejsze, a więc najłatwiejsze do wyszkolenia. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się owczarek niemiecki długowłosy. Jeśli zapewni się im odpowiednią dawkę ruchu to nie sprawiają w mieszkaniu w zasadzie żadnych problemów. Podczas wyboru psa warto jednak wziąć pod uwagę jego aktywność.

Kategorie: ZOORankingi,

Autor

Redakcja

belgi.com.pl