popularne imiona dla psów w 2018 roku - ranking

Popularne imiona dla psów – ranking 2018

Popularne imiona dla psów – ranking 2018

Typowe polskie psie imiona takie jak Pimpek czy Azor, raczej nie są popularne w innych krajach. Jak wynika z ostatnich badań, w Nowym Jorku najczęściej można spotkać psy, które wabią się Max. Kolejne miejsca na liście zajmują natomiast Lucky, czyli szczęściarz, Princess, a zatem po polsku księżniczka, oraz Rocky i Buddy, czyli kumpel.

Z kolei jeśli chodzi o Wyspy Brytyjskie, najbardziej popularnym imieniem dla czworonogów jest Molly. Co ciekawe, kiedy podobne badanie przeprowadzano pięć lat wcześniej, imię to nie pojawiło się nawet pośród dziesięciu najpopularniejszych, gdyż czołowe miejsce zajmowało w tym czasie imię Ben, którego obecnie nie znajdziemy na liście. Oprócz Molly, Brytyjczycy najczęściej nadają swoim psom takie imiona jak Jack, Holly, Max, Buster, Lucy, Jake, Barney, Charlie oraz Sam. Jeśli natomiast chodzi o koty, to ich właściciele najchętniej nazywają je Felix, Smudge, Sooty, Tigger, Charlie, Alfie, Oscar, Millie albo Misty. Imiona Molly oraz Charlie są lubiane zarówno pośród osób posiadających psy, jak i koty.

A jak swoich pupili nazywają nasi rodacy? Możliwości jest całkiem sporo, ale z pewnością jest trochę imion, które wzbudzają uśmiech. Warto wspomnieć chociażby o miniaturce królika, który został nazwany Fiona, na cześć głównej bohaterki lubianej przez dzieci i dorosłych bajki Shrek. Gryzak to z kolei imię koszatniczki, a Diablik to wręcz doskonały pseudonim dla starszyka diabelskiego. Pośród psów można by chociażby wspomnieć o Kantorze, Kaprysie, Zeusie, Cudnym czy Wandalu. Ciekawe imiona dla suczek natomiast to Sani, Mercedes, U albo Mitzi.

Pamiętajmy, że imię jest bardzo ważne, gdyż ma oddawać charakter naszego zwierzaka, tak jak w przypadku chomika Janusza, który według swojej właścicielki jest cichy, spokojny oraz powolny.

Nazwanie nowego zwierzaka wcale nie jest takim prostym zadaniem. Jest to wbrew pozorom spora odpowiedzialność, gdyż imię zwierzaka ma spore znaczenie. Pomysły mogą być bardzo różne, ale warto też sprawdzić jakie imiona dla zwierzaków są najbardziej popularne w naszym kraju.

Najpopularniejsze imiona dla psów – ranking

1. Zdecydowanymi liderami tego rankingu są Sonia i Max

2. Kolejne miejsce na liście najczęściej nadawanych imion zajmuje Luna oraz Rocky

zabawy z psem - imię dla psa

3. Miejsce trzecie przypadło Sarze oraz Tofikowi

4. Na pozycji czwartej znalazły się imiona Saba i Nero

5. Na miejscu piątym natomiast znajdują się Tosia oraz Ares

6. Na miejscu szóstym uplasowały się Kora i Puszek

7. W rankingu miejsce siódme zajmują z kolei Maja i Borys

8. Następne miejsce na liście to Tina oraz Misiek

9. Na przedostatnim miejscu uplasowały się imiona Fiona i Dżeki

10. Miejsce dziesiąte pośród najpopularniejszych psich imion zajmują Daisy i Kajtek

Jak wybrać imię dla psa ?

Wybierając imię dla zwierzaka, pamiętajmy aby było ono dopasowane do jego płci oraz łatwe do zapamiętania i wypowiedzenia. Jeśli będziemy go konsekwentnie używać, nasz pupil będzie reagował na swoje imię. Warto także wystrzegać się wulgarnych i niemądrych imion, pamiętając, że świadczą one o nas samych i to przecież my będziemy ich najczęściej używać.