najmądrzejsze psy świata - ranking

Najmądrzejsze psy świata – ranking

Najmądrzejsze psy świata – ranking

Jakie są najmądrzejsze rasy psów na świecie? W rankingu uwzględnione zostały tylko psy rodowodowe, bo one uznawane są za rasowe.

Najmądrzejsze psy świata – top 10

1. Owczarek niemiecki długowłosy – to najpopularniejsza rasa psów na całym świecie. Doskonale odnajdują się w niemal każdym otoczeniu. Są silne i inteligentne zarazem, a przy okazji posłuszne oraz uległe wobec swojego właściciela. Dlatego owczarki niemieckie uznawane są za idealne psy policyjne, wojskowe czy stróżujące. Szybko się uczą i dobrze radzą sobie z dziećmi. Szybko przywiązują się do człowieka, z którym chętnie współpracują. Lubią dużą ilość ruchu i przebiegają wiele kilometrów dziennie.

2. Labrador – to psy, które potrzebują dużo ruchu. Labradory są psami myśliwskimi, które świetnie pływają aportują i są bardzo posłuszne. Lubią się także bawić z innymi psami oraz z dziećmi, do których mają sporą cierpliwość. Są inteligentne, wierne i kontaktowe. Lubią kontakt z ludźmi i nadają się na przewodniki.

3. Border Collie (owczarek szkocki długowłosy)– to najmądrzejsze psy, które są łatwe do wytresowania. Są psami pasterskimi, które potrzebują dużej ilości ruchu. Pozostają przy tym bardzo towarzyskie. Posłusznie wykonują polecenia i kochają kontakt z ludźmi. Są łagodne i szybko przywiązują się do dzieci. Nie przepadają za samotnością.

4. Seter irlandzki –to pies rodzinny, tolerancyjni i łagodny, który dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami. Wymagają jednak silnej ręki i sporej ilości nagród. Niezbyt dobrze tolerują natomiast tary.

5. Pudel – porośnięty nieuczulającymi włosami pudel kocha zabawę z dziećmi. To pies towarzyski i bardzo oddany, a przy tym aktywny i cierpliwy. Szybko daje się szkolić i łatwo uczy się wykonywania poleceń. Wymaga jednak regularnego strzyżenia oraz pielęgnacji sierści.

Cechy buldoga francuskiego

6. Buldog francuski – pies bezkonfliktowy, cichy i łatwy w pielęgnacji. To świetna rasa psów w przypadku małych mieszkań, w których mieszkają dzieci. Buldogi francuskie lubią zabawy i pieszczoty. Spędzają chętnie czas z człowiekiem.

7. Cocker spaniel – to psy wesołe i pełne energii do zabawy. Lubią kiedy poświęca się im uwagę i oczekują czœstych spacerów. Kiedy mogą się wybiegać czy popływać są najszczęśliwsze. Nie sprawiają większych problemów w domu.

8. Beagle – to łagodne psy miejskie, które mają bardzo towarzyskie usposobienie. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Są cierpliwe i bezkonfliktowe. Jednocześnie jednak wymagają dość dużej ilości ruchu na świeżym powietrzu. Są aktywne i kochają spędzać czas w terenie.

9. Bulterier – to psy bardzo przyjazne dzieciom, które kochają wspólne zabawy. Nie potrzebują dużej ilości spacerów czy biegania na zewnątrz.

10. West Higland White Terriera – to psy niewielkich rozmiarów, bardzo przyjazne i rodzinne. Są chętne do zabawy i bardzo oddane. Chętnie słuchają i czują się dobrze nawet w niewielkich mieszkaniach.

Podsumowanie

Okazuje się, że najpopularniejsze rasy pasów na świecie są także i najinteligentniejsze, a więc najłatwiejsze do wyszkolenia. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się owczarek niemiecki długowłosy. Jeśli zapewni się im odpowiednią dawkę ruchu to nie sprawiają w mieszkaniu w zasadzie żadnych problemów. Podczas wyboru psa warto jednak wziąć pod uwagę jego aktywność.