zwierzę dla singla - rasowy pies

Jakie zwierzę dla singla?

Jakie zwierzę dla singla?

Może przekonanie na świecie jest nieco inne, ale nie można powiedzieć, że bycie samemu to wyrok. Niezależnie czy sami chcieliśmy zostać singlem czy tak po prostu się ułożyło tak czy tak warto sobie zorganizować życie, by jednak samemu nie być. Dlatego w domu świetnym towarzystwem może być dla nas zwierzak. Warto dowiedzieć się jakie zwierzę dla singla będzie idealne, biorąc pod uwagę uwarunkowania dotyczące życia konkretnego człowieka.

Zwierzak – Twój najlepszy przyjaciel

Gdy chcemy kupować zwierzaka na początek pojawia się myśl o psie. To rozwiązanie może będzie dobre, ale trzeba mieć sporo czasu. Zanim więc na psa się zdecydujemy trzeba sobie dobrze przemyśleć ile mamy czasu i czy zawodowe obowiązki jednak nas nie ograniczają. Każde zwierzę będzie generować odpowiedzialność a pies w szczególności. Jeśli więc tych obowiązków zawodowych jest sporo czy często się wyjeżdża to raczej z psa trzeba zrezygnować. Warto również rozważyć sobie kwestie lokalowe. Jeśli jest taka sytuacja, że mamy małe mieszkanie nie kupujemy dużego psa. Jeśli już pies warto się także dowiedzieć coś więcej o konkretnych rasach, by ten wybór był nieco łatwiejszy.

A może tak kot?

Jest takie przekonanie, że koty to świetne towarzystwo dla samotnych. I rzeczywiście coś w tym jest, kot jest na pewno zupełnie innym zwierzakiem niż pies. Mówi się, że to indywidualista, na pewno nie będzie wymagał tak dużego zainteresowania z naszej strony jak pies. Jeśli więc ktoś długo jest w pracy może być to odpowiedni wybór.

kot - zwierzę dla singla

Ptaki i małe gryzonie

Małych zwierzaków, które można brać pod uwagę będzie całkiem sporo. Jeśli ktoś ma małe mieszkanie gryzonie czy ptaki będą ciekawą propozycją. Karmienie i wymiana wody raz dziennie, sprzątanie klatki raz w tygodniu. To świetna opcja, gdy czasu nam brakuje. Jeśli ktoś chce wybrać zwierzaka może zdecydować się na świnkę morską czy królika. To takie gryzonie, które dobrze się oswajają. Mogą być odpowiednie dla dzieci. Raczej powinno się unikać chomików, które długo się adaptują i najczęściej żyją krótko. Dla dzieci nie poleca się ptaków, które raczej unikają kontaktu z dziećmi. Dla dorosłych samotnych osób nie będzie tutaj różnicy zarówno ptaki jak i gryzonie będą odpowiednim rozwiązaniem. Trzeba jednak ostatecznie przed zakupem wykonać dokładne badania alergologiczne, by ocenić czy przypadkiem nie ma uczulenia na futerko czy pióra. Takie alergie są bowiem obecnie dość często spotykane, warto więc je wykluczyć.. W takiej sytuacji rozwiązaniem będzie oczywiście wybór rybek.

Jesteś singlem lubiącym podróżować ze swoim pupilem? Nasze produkty czekają na Ciebie w całej Europie:

zoofast niemcy  zoofast - włochy  zoofast - słowacja  zoofast - węgry  zoofast - rumunia  zoofast - francja  zoofast - hiszpania  zoofast - czechy  zoofast - dania  zoofast - bułgania  zoofast - belgia