największe rozmiary owczarków niemieckich

Jakie rozmiary osiągają owczarki belgijskie?

Jakie rozmiary osiągają owczarki belgijskie?

Owczarek belgijski jest to pies, który łączy w sobie niezwykłą siłę oraz elegancję. Jego harmonijne proporcje w połączeniu ze średnim rozmiarem oraz suchym, silnym umięśnieniem sprawiają, że jest to niezwykle charakterystyczna rasa o wyjątkowym  wyglądzie. Owczarki belgijskie są wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne oraz przystosowane są do przebywania na zewnątrz, co jest niezwykle charakterystyczne dla nieprzewidywalnego, belgijskiego klimatu.

Ich wysoko noszona głowa sprawia, że psy prezentują się niezwykle potężnie oraz elegancko, co reprezentuje dziedzictwo najznamienitszych przedstawicieli psów pracujących. Owczarki belgijskie są oceniane w ich naturalnej postawie, bez konieczności ustawiania ich oraz przytrzymywania.

Owczarek belgijski – wymiary

Idealna wysokość owczarków belgijskich w kłębie wynosi 62 centymetry dla psów oraz 58 centymetrów w przypadku suk. Dozwolony zakres tolerancji tych wymiarów to 2 centymetry w dół oraz 4 centymetry w górę.

Dorosły przedstawiciel tej rasy powinien ważyć około 25-30 kg w przypadku psów oraz 20-25 kg w przypadku suk. Przykładowe rozmiary samca owczarka belgijskiego o wysokości w kłębie 62 cm prezentują się następująco:

Długość głowy 25 centymetrów, długość ciała 62 centymetry, długość kufty w przedziale od 12,5 do 13 centymetrów.

Rozmiar owczarka belgijskiego

Owczarek belgijski Malinos – wymiary

Malinois jest to jeden z rodzajów belgijskich psów pasterskich, w niektórych klubach narodowych uznawany jako odrębna rasa psów (na przykład we Francji czy w Stanach Zjednoczonych). W systematyce ras według FCI uznawany jest on jako odmiana owczarka belgijskiego (podobnie jak groendael, tervueren i laekonois). Zaliczany jet do sekcji psów pasterskich, zaganiających. Malinois jest to pies średniej wielkości, krótkowłosy, charakteryzujący się kwadratową sylwetką oraz wyjątkowo silnym umięśnieniu. Swoją budową przypomina trochę owczarka niemieckiego.

Średnia wysokość dorosłego reprezentanta tej rasy mieści się w przedziale 58-62 centymetry.

Owczarek belgijski – wielkość

Owczarki belgijskie charakteryzują ich harmonijne proporcje, które w połączeniu z wyważona sylwetką prezentują się zarówno elegancko, jak i potężnie. Ich wyraźne umięśnienie oraz kwadratowy format nie pozwala przejść obok nich obojętnie. Rasa ta jest przyzwyczajona do przebywania na zewnątrz, a dodatkowo odporna na zmienną pogodę. Owczarki belgijskie są to psy wiejskie, pracujące, będąc ich najbardziej charakterystycznym reprezentantem. Ich wyjątkowy wygląd to efekt połączenia wszystkich najlepszych cech ich przodków.

Sylwetka reprezentanta tej rasy powinna zamykać się w kwadracie, a ich klatka piersiowa sięgać łokci. Długość kufry powinna być zaś zbliżona do połowy długości jego głowy (równa bądź niewiele większa).