pasożyty atakujące naszego psa

Groźne pasożyty atakujące naszego psa

Groźne pasożyty atakujące naszego psa

Gdy mowa jest o psich pasożytach, to większość myśli o kleszczach, pchłach oraz organizmach, które bytują na powierzchni ciała. W rzeczywistości poważnym zagrożeniem są także wewnętrzne pasożyty u psów. By nasze zwierzę uchronić należy konieczne naszego psa odrobaczać.

Pasożyty u psa

Pasożytnicze choroby u psów mogą być także groźne dla człowieka. Musimy pamiętać, że robaki, które zwierzęta atakują, to także nie tylko zewnętrzne pasożyty. Psy są bardzo wysoce narażone na występowanie wielu wewnętrznych gatunków pasożytów. Robaki u psów żyją w układzie pokarmowym i mogą być powodem bardzo ważnych zdrowotnych problemów. Właśnie z tego powodu zaleca się odrobaczać psy. Są one przeprowadzane w szczenięcym okresie. Nie można ich jednak zaniedbywać, gdy nasz pies się starzeje.

Najpopularniejsze Preparaty Na Zwalczanie Pasożytów U Psa

preparat na pasożyty u psa - zdjęcie 1preparat na pasożyty u psa - zdjęcie 2preparat na pasożyty u psa - zdjęcie 3
preparaty przeciwko pasożytom

Pasożyty u psa – objawy

Jeśli chodzi o psów dorosłych, to rzadko są zauważalne kliniczne objawy, które wywołują występowanie pasożytów. Obecności robaków towarzyszyć mogą biegunki sporadyczne oraz matowienie sierści. Nie są to jednak objawy jednoznaczne. Należy pamiętać, że odrobaczenie psa musi być działaniem zapobiegawczym, a w żadnym wypadku leczniczym. Tym bardziej, że niektóre psy są nosicielami pasożytów od początku, czyli od urodzenia.

Glisty są pasożytami u psów, które są występujące powszechnie. Przekazywane są szczeniakom. Aby się ich dokładnie pozbyć, to odrobaczenie psów musi być przeprowadzane kilkukrotnie. Najważniejsze, aby to było wtedy gdy szczeniaki są jeszcze młode. Również ich matka odrobaczana powinna być. W innym wypadku rozprzestrzeniać będą w swoim otoczeniu jaja glist. Narażają przy tym inne psy.

Pasożyty u psów

Pasożyty u psa na skórze

Psy, które przebywają w wiejskich gospodarstwach i jedzą mięso surowe są bardziej narażone. Nie każdy jest świadom tego właśnie faktu. Dodatkowo warto pamiętać, że robaki mogą być przenoszone także przez pchły. Tasiemiec u psa jest przez zwierzę połykany. Jest to powód istotny, dla którego należy swojego psa chronić.

Jak dochodzi do zarażenia?

Letni okres jest najbardziej ryzykowny dla miejskich psów. Z każdym razem, gdy pies przebywa poza swoim miejscem zamieszkania, jest narażone na larwy pasożytów złożonych. Pasożyty u psów mogą się także pojawić gdy nasz pies przebywa w psi hotelu. Swoboda w grupie większej psów ułatwia przekazywanie pasożytów. Nie należy zatem po powrocie do domu zapomnieć o odrobaczeniu pupila. Należy chronić zdrowie swoje oraz swojej rodziny. Gdy pies jest nosicielem pasożytów, to może one przenosić jaja na sierści. Jaja pasożytów mogą się na ręce dziecka z łatwością przedostać. Dziecko może być narażone na zakażenie.

Pamiętać należy także, że niektóre pasożyty są nieszkodliwe dla piesków, lecz niebezpieczne dla człowieka. Wywołana przez niego choroba, którą jest echinokokoza wielokomorowa rozwija si u psa przez lata po zakażeniu przez pasożyta. Powoduje ona bardzo poważne zmiany w wątrobie. Mogą to być cechy nowotworowej choroby.

Pasożyty serca u psa

Komar, który pożywia się krwią zwierząt natrafia na kota lub psa zakażonego Dirofilarią. Wraz z krwią do organizmu komara wynikają larwy tego pasożyta. Tutaj przechodzą dokładną przemianą i wędrują do gębowego otworu komara. Przy kolejnym ukąszeniu, którego komar dokona, przedostają się do ranki powstałej, a potem do podskórnej tkanki człowieka lub też zwierzęcia. To właśnie w tym miejscu komar zrobił sobie stołówkę.Jak widać na powyższym obrazku problem jest duży i naprawdę groźny. Nie należy tego lekceważyć w żadnym wypadku.