wybór suchej karmy dla psa

Czym się kierować podczas wyboru suchej karmy dla psa?

Czym się kierować podczas wyboru suchej karmy dla psa?

Należy pamiętać, że każda sucha karma, którą podajemy naszemu pupilowi, musi zawierać takie składniki odżywcze, jakich potrzebuje. Oprócz tego, powinny one pochodzić z odpowiednich źródeł dobrej jakości. Na co zatem zwracać uwagę wybierając suchą karmę dla naszego psa?

Najlepsza karma dla psa

Jeśli chodzi o składniki, które muszą znaleźć się w karmie dla psa, to są to chociażby tłuszcze, białka, substancje mineralne czy włókno pokarmowe i rzecz jasna wszystkie niezbędne witaminy. Sucha karma powinna również charakteryzować się odpowiednimi wartościami odżywczymi. Dobra karma jest podstawą diety, która pomaga zachować dobre zdrowie i kondycję psa. Podczas wyboru karmy należy jednak wziąć pod uwagę pewne ważne czynniki.

Jaka jest najlepsza karma dla psa?

Rasa naszego pupila ma bardzo duże znaczenie podczas wyboru suchej karmy, gdyż ich anatomia ma wpływ na dietę, którą powinny stosować. Decydując zatem o tym, jaką karmę kupić, pod uwagę należy wziąć między innymi fizjologię psa, budowę jego ciała, tempo wzrostu, metabolizm, stan zdrowia, a nawet zachowanie.

Najpopularniejsze Suche Karmy Dla Psa

sucha karma dla psa - zdjęcie 1sucha karma dla psa - zdjęcie 2sucha karma dla psa - zdjęcie 3

sucha karma dla psa - sprawdź cenę

Karma dla psa małej, średniej i dużej rasy

Z reguły, te mniejsze czworonogi, rozwijają się i rosną szybciej od psów o większych rozmiarach. Są one również bardziej aktywne, dlatego sucha karma przeznaczona dla tych zwierzaków powinna być mocniej skoncentrowana jeśli chodzi o jej wartość energetyczną. Musi ona zatem zawierać więcej białek, tłuszczy, składników mineralnych oraz witamin. Warto tutaj dodać, że tłuszcze podnoszą walory smakowe karmy, a to bardzo ważna rzecz w przypadku tych małych psów, które z reguły bywają nieco bardziej wybredne pod tym względem. Dodatkowo, wielkość krokieta musi być odpowiednia do ich małych szczęk.

Posiłek dla psa

U psów o większych rozmiarach wydatki energii, gdy przeliczymy je na kilogram masy ciała, są znacznie niższe. Takie czworonogi są mniej aktywne, dlatego karma dla nich przeznaczona może mieć niższe wartości energetyczne. Koncentracja energii jest większa, a same posiłki mniejsze, dzięki czemu można uniknąć problemów trawiennych, w tym rozszerzenia i skrętu żołądka. Większe krokiety o właściwej teksturze, sprawiają też, że pies spożywa karmę wolniej.

Najlepsza sucha karma dla psa

Oczywiście potrzeby naszego psa względem pokarmów jakie spożywa są inne w różnych fazach jego rozwoju. Jeśli nasz pupil jest już dorosły czy nawet stary, sucha karma dla szczeniąt będzie na pewno nietrafionym wyborem. W przypadku szczeniąt konieczne jest dostarczenie organizmowi dużych dawek energii, białka, mikroelementów czy witamin, pamiętając przy tym, iż nie trawią one dobrze skrobi. Jeśli natomiast chodzi o psy w podeszłym wieku, to sucha karma musi być lekkostrawna i mało kaloryczna. Powinna ona również mieć obniżoną zawartość magnezu, fosforu oraz wapnia, ale wzbogacony kompleks przeciwutleniaczy.

Najlepsza karma dla psa alergika

Wiele psów cierpi na alergię pokarmową, co jest spowodowane tym, iż ich organizm nie jest w stanie przyswoić niektórych składników pokarmowych. Zwykle jest to przede wszystkim białko drobiowe oraz białko zbóż. W takim przypadku, należy zatem zaopatrywać się w specjalną karmę przeznaczoną dla psów alergików.

Niestety, alergia pokarmowa może dotyczyć dosłownie każdego psa, bez względu na jego rasę czy wiek. Tak samo jak w przypadku człowieka, może się ona ujawnić w dowolnym momencie. Dlatego też, nie można się łudzić, że karmienie psa najwyższej jakości karmą, da nam pewność, iż nie będzie on miał problemów z alergią pokarmową.

Podróżujesz? Karmę dla swojego pupila kupisz w wielu krajach europejskich:

zoofast niemcy  zoofast - włochy  zoofast - słowacja  zoofast - węgry  zoofast - rumunia  zoofast - francja  zoofast - hiszpania  zoofast - czechy  zoofast - dania  zoofast - bułgania  zoofast - belgia