adresówka dla psa

Adresówka dla Twojego psa

Adresówka dla Twojego psa

Pies to tylko zwierzę. Może się zgubić z wielu powodów: Wystraszy się z jakiegoś powodu i zerwie smycz, poleci za innym zwierzęciem, znajdzie dziurę w płocie, lub sam ją wykopie, albo oddali się w nieznanym kierunku, gdy na chwilę odwrócimy od niego uwagę. Warto pomyśleć o zamontowaniu mu adresówki. Dzięki niej ma szansę na szybszy powrót do domu, informuje to też innych ludzi, że zwierzę nie jest bezdomne. Nawet jeśli pies jest zaczipowany to i tak warto przypiąć ja do jego obroży.

Zgubienie się czworonoga jest prawdziwym koszmarem dla jego właściciela. Może się jednak przydarzyć każdemu. Nie zawsze jest to efekt ludzkiej nieuwagi, czasem jest to przypadek, albo skutek niefortunnego zbiegu zdarzeń. Zgubić się może nawet pies spuszczony ze smyczy w bardzo bezpiecznym miejscu.

Na takie sytuacje często nie mamy żadnego wpływu. Należy jednak postępować bardzo odpowiedzialnie i zrobić wszystko co tylko możemy, żeby zwierzę miało jak największe szanse na powrót do domu. Dotyczy to także czworonogów, które do tej pory nie próbowały się same oddalać. One również mogą kiedyś spróbować.

Adresówka dla psa

Adresówka dla psa jest podstawą, która zagwarantuje psu bezpieczeństwo na wypadek jego zaginięcia. Jest to bardzo prosta i mało wymagająca czynność, która może oszczędzić wielu nerwów. Zarówno właścicielowi psa, jak i samemu zwierzęciu.

jaka adresówka dla psa

Adresówka dla psa z grawerem

Najważniejsze jest, by ktoś kto znajdzie zagubionego psa, mógł jak najszybciej skontaktować się z jego opiekunem. Adresówka jest małym brelokiem, który dopina się do obroży zwierzęcia. Zawiera ona podstawowe informacje o czworonogu, adres właściciela i jego telefon.

Tego typu identyfikator pozwala łatwo ustalić, ze zwierze nie jest bezdomne i powinno trafić nie do schroniska, a do domu. Z tego powodu powinien mieć go każdy pies, niezależnie od tego czy mieszka na wsi, w mieście oraz jak często wychodzi na zewnątrz.

Wady i zalety adresówki

Główną zaletą adresówki jest łatwość jej nabycia. Można ją kupić właściwie w każdym sklepie zoologicznym i przez Internet. Bardzo często podane dane są od razu grawerowane bądź wybijane i po paru minutach otrzymuje się gotowy identyfikator dla psa. Dodatkowo, taki identyfikator jest bardzo tani i można dostać go już za kilka złotych.

Kolejnym plusem jest to, że taki breloczek jest bardzo charakterystyczny i widoczny, więc każdy kto spotka błąkające się psa, bez problemu dostrzeże adresówkę i będzie mógł pomóc mu wrócić do domu.

Adresówka ma jednak bardzo dużą wadę – jest mocno uzależniona od obroży. Wystarczy więc, że zwierze ją zgubi, bądź ucieknie bez i adresówka zostanie zgubiona.

Pies w mieście – jak dbać o jego bezpieczeństwo?

Pozornie może się wydawać, że pies mieszkający w mieście jest dużo bezpieczniejszy, gdyż rzadziej spuszcza się go ze smyczy i łatwiej o czytniki czipów. Jednak to tylko pozory, w dużych miastach czworonogi gubią się równie często co na wsiach.

Każdy opiekun psa powinien zrobić co tylko w jego mocy, żeby jego zwierzę było bezpieczne. Jednym z takich przejawów odpowiedzialności jest wyposażenie psa w adresówkę.